interierove dvere na mieru cena

Ako si vybrať interiérové dvere?

Dvere sú jedným z najdôležitejších prvkov interiéru. Dotvárajú vzhľad a charakter miestností, preto je dôležité pri ich výbere postupovať rozumne a všetko si vopred dôkladne premyslieť. Dvere nie sú investíciou na 5 rokov, tak sme pre Vás pripravili zopár užitočných rád, ktorými Vám chceme pomôcť zorientovať sa pri výbere interiérových dverí.

Farba dverí:
Vo všeobecnosti môžeme povedať, že sa farba dverí ladí buď s farbou podlahy alebo s farbou nábytku

čítať viac…

O všetko v domácnosti sa musíme starať. Výnimkou nie sú ani okná, na ktoré pôsobia nepriazne počasia. Nezáleží od akého výrobcu, za akú cenu sme si okná kúpili, všetky vyžadujú starostlivosť a ochranu.

Ak chceme, aby nám drevené okná slúžili čo najdlhšie, treba im venovať trochu času a starostlivosti. Slnko, vietor, dážď, chlad, teplo – to všetko nepriaznivo pôsobí na kvalitu rámov. Dôležité je, aby drevené časti okien boli udržiavané pravidelne a dôsledne. Najlepšie na jar a na jeseň musíme ošetriť rámy špeciálnou…

čítať viac…

drevene okná cena
interierove dvere na mieru cena stolarstvo

Podrobné technické informácie o dverách:

Plánujete kupovať nové dvere? A nemáte dostatok informácií na to, aby ste si ujasnili predstavu o tom, aké dvere a zárubne vlastne potrebujete?
Najdôležitejšou určujúcou informáciou je, že či sú dvere pravé alebo ľavé. Pravé dvere majú závesy na pravej strane (pri pohľade zo strany, odkiaľ sú závesy vidno). Pri ľavých je to naopak. Ak potrebujete dvojkrídlové dvere, určujeme P/Ľ dvere podľa tej otváracej časti, ktorá má kľučku. (napríklad pasívne ľavé a otváracie pravé krídlo). Ďalej potrebujeme určiť šírku stavebného otvoru

čítať viac…

Aké sú rozdiely medzi drevenými a plastovými oknami?

Ak sa chystáte meniť okná, či staviate dom, určite sa vám naskytla otázka: Aké okná? Drevené, či plastové?
Drevo je klasický prírodný materiál, ktorý sa používa na výrobu okien od nepamäti. Má prirodzene krásny vzhľad. Plast je moderný materiál, ktorý v čase prvých domov (a okien) ešte nebol vymyslený. Neznamená to však, že je zlý. Môže si ho dovoliť väčší okruh ľudí, keďže je lacnejší oproti drevu.

Dnešné okná musia spĺňať niekoľko prísnych parametrov. Najdôležitejšia je azda tepelnoizolačná…

čítať viac…

drevené okná na mieru