interierove dvere na mieru cena

Ako si vybrať interiérové dvere?

Dvere sú jedným z najdôležitejších prvkov interiéru. Dotvárajú vzhľad a charakter miestností, preto je dôležité pri ich výbere postupovať rozumne a všetko si vopred dôkladne premyslieť. Dvere nie sú investíciou na 5 rokov, tak sme pre Vás pripravili zopár užitočných rád, ktorými Vám chceme pomôcť zorientovať sa pri výbere interiérových dverí.

Farba dverí:
Vo všeobecnosti môžeme povedať, že sa farba dverí ladí buď s farbou podlahy alebo s farbou nábytku

čítať viac…

O všetko v domácnosti sa musíme starať. Výnimkou nie sú ani okná, na ktoré pôsobia nepriazne počasia. Nezáleží od akého výrobcu, za akú cenu sme si okná kúpili, všetky vyžadujú starostlivosť a ochranu.

Ak chceme, aby nám drevené okná slúžili čo najdlhšie, treba im venovať trochu času a starostlivosti. Slnko, vietor, dážď, chlad, teplo – to všetko nepriaznivo pôsobí na kvalitu rámov. Dôležité je, aby drevené časti okien boli udržiavané pravidelne a dôsledne. Najlepšie na jar a na jeseň musíme ošetriť rámy špeciálnou…

čítať viac…

drevene okná cena
interierove dvere na mieru cena stolarstvo

Podrobné technické informácie o dverách:

Plánujete kupovať nové dvere? A nemáte dostatok informácií na to, aby ste si ujasnili predstavu o tom, aké dvere a zárubne vlastne potrebujete?
Najdôležitejšou určujúcou informáciou je, že či sú dvere pravé alebo ľavé. Pravé dvere majú závesy na pravej strane (pri pohľade zo strany, odkiaľ sú závesy vidno). Pri ľavých je to naopak. Ak potrebujete dvojkrídlové dvere, určujeme P/Ľ dvere podľa tej otváracej časti, ktorá má kľučku. (napríklad pasívne ľavé a otváracie pravé krídlo). Ďalej potrebujeme určiť šírku stavebného otvoru

čítať viac…

Aké sú rozdiely medzi drevenými a plastovými oknami?


Ak sa chystáte meniť okná, či staviate dom, určite sa vám naskytla otázka: Aké okná? Drevené, či plastové?
Drevo je klasický prírodný materiál, ktorý sa používa na výrobu okien od nepamäti. Má prirodzene krásny vzhľad. Plast je moderný materiál, ktorý v čase prvých domov (a okien) ešte nebol vymyslený. Neznamená to však, že je zlý. Môže si ho dovoliť väčší okruh ľudí, keďže je lacnejší oproti drevu.

Dnešné okná musia spĺňať niekoľko prísnych parametrov. Najdôležitejšia je azda tepelnoizolačná…

 

čítať viac…

drevené okná na mieru
protipoziarne interierove dvere

Protipožiarne dvere

Úlohou protipožiarnych dverí je odolávať požiaru a zabraňovať mu v priechode do susedných priestorov a miestností.
Každé certifikované protipožiarne dvere majú svoju kódovú identifikáciu (napr. EI-EW 30 SC D3), ktorá hovorí o ich kvalitatívnych vlastnostiach a dĺžke odolávania voči teplu a ohňu.

​​Vysvetlenie symbolov v kódovom označení protipožiarnych dverí:
EW – Bránenie proti požiaru
EI – Bránenie proti šíreniu požiaru

čítať viac…

Porovnanie dyhovaných, laminátových, drevených a fóliovaných dverí:


Najzákladnejším benefitom dyhovaných dverí je fakt, že dyha je drevo a človeku sa tento materiál prirodzene zdá v interiéry pocitovo najpohodlnejší. Dyha sa vyrába lúpaním, rezaním alebo krájaním najkvalitnejšej časti stromu na veľmi tenké pláty (aj tenšie ako 1 mm), ktoré sú následne na sololite alebo inom pevnejšom materiáli nalepené na kostru dverí.

Finálna úprava tohto typu povrchovej úpravy sa vykonáva dvojitým nanášaním vodného laku, ktorý dyhu chráni a konzervuje…

 

čítať viac…

Interierove dvere aky je rozdiel medzi dyhovanymi laminatovymi a foliovanymi dverami
Interierove dvere obklad ocelovej zarubne

Obklad pôvodných oceľových zárubní

Pri rekonštrukciách starších bytov často vzniká problém s pôvodnými zalievanými oceľovými zárubňami. Ich demontáž je totiž v porovnaní so skladacími oceľovými zárubňami omnoho náročnejšia a pri ich vyrezávaní vznikne neporiadok v celom byte. Z tohto dôvodu sa veľa ľudí rozhodne pre obloženie týchto zárubní.

Aké sú však výhody a nevýhody spojené s týmto riešením inštalácie nových interiérových dverí a zárubní?

Pri obklade pôvodných oceľových zárubní musíte rátať s tým, že sa Vám prechodový otvor zmenší o 3 centimetre z každej strany. To znamená na výšku o 3 cm a na šírku o 6 cm (3 cm z každej strany)…

čítať viac…

Striekané interiérové dvere

Interiérové dvere striekame rýchlo schnúcimi farbami založenými na vodnej báze farebnými odtieňmi podľa vzorkovníka RAL. Farba sa strieka na vybrúsenú MDF dosku, ktorá tvorí pri tomto druhu povrchovej úpravy obal kostry interiérových dverí. Nanášajú sa dve vrstvy nástreku, ktoré sa medzi jednotlivými aplikáciami do hladka prebrusujú.
Farba používaná na povrchovú úpravu dverí a nábytku patrí do kategórie nehorľavých povrchových náterov alebo náterov spomaľujúcich horenie…

 

čítať viac…

striekané interiérové dvere
druhy laminátov

Druhy laminátov

Laminát je umelý materiál. Esteticky vyzerá veľmi dobre a v interiéroch je to v súčasnosti jedným z najpoužívanejších materiálov. Štandardne sa používa ako povrchová úprava interiérových dverí, podláh, nábytku, skríň, stolov a políc.

Lamináty sa dajú podľa svojich vlastnosti rozdeliť do viacerých kategórií:

A.) Podľa tlaku aplikácie laminátu: 

čítať viac…