DREVENÉ OKNÁ A EURO OKNÁ

drevené okná cena sučanský

Drevené okná, ktoré sú typické svojou jedinečnou kresbou, sú oddávna nadčasovými prvkami architektúry.

Naše stolárstvo už roky vyrába drevené okná, ktoré nielen šetria energiu ale aj esteticky dotvárajú interiér a vďaka svojmu prírodnému materiálu dodávajú pocit tepla a pohodlia.
V tejto sekcii ponúkame na výber okná z drevených Eurohranolov, ktoré sú vyrobené z certifikovaných profilov 68 a 78, ktoré spĺňajú prísne tepelno-izolačné vlastnosti. Eurohranol je základom akostných okien, ktorý sa lepí z lamiel výberového dreva.

Na výrobu okien používame prevažne smrekové, dubové alebo bukové drevo. Časti okien určené na otváranie sú doladené kovaním, vďaka čomu je manipulácia s oknom jednoduchšia a komfortnejšia.

Cena drevených okien sa vykalkuluje na základe druhu dreva, skla (dvojsklo alebo trojsklo), od výberu profilu a finálnej ochrany dreva.

drevené okná cena na mieru
cena drevených okien
drevené okná cena na miru
euro okná a drevené okná
drevené vs plastové
drevené okná cena

Izolačné vlastnosti europrofilov 68 a 78

 

       Drevo je jedným z najstarších stavebných materiálov, ktorý pri správnom zaobchádzaní dokáže byť obnoviteľný. Je tvorený troma základnými látkami – celulózou, hemicelulózou, lignínom. Zo zloženia nemožno vylúčiť vodu, ktorej obsah je rozhodujúci pri vlastnostiach dreva.

    Drevo ako materiál má veľa dobrých vlastností. Je to prírodný prvok, má nízku objemovú hmotnosť, jednoduchú opracovateľnosť či malú tepelnú a zvukovú vodivosť. Okrem kresieb, aké nám drevo prináša nemožno nespomenúť príjemnú prírodnú vôňu dreva. Drevo dokáže prepustiť 12 – 13% vlhkosti do miestnosti a dlhodobo udržať teplotu v miestnosti.

       Väčšina z nás pri stavbe domu uvažuje nad výberom okien pomerne krátko. Avšak výber okien je veľmi dôležitý. Či už po estetickej alebo funkčnej stránke. Tu sa nám práve naskytuje otázka aký profil na výrobu okien si vybrať. Na základe rôznych štúdií sa zistilo, že najlepšie dreviny na výrobu okien sú smrek, borovica a dub. Pri výrobe eurookien naše stolárstvo vyrába eurookná z profilov 68 a 78.

        Poďme si ich bližšie rozobrať:

 

EUROPROFIL 68

     Europrofil 68 patrí medzi základné profily pri výrobe eurookien. Eurookná 68 sú vybavené izolačným dvojsklom. Izolačné dvojsklo je 4 mm silné sklo s nízkoemisnou vrstvou. Štandardom eurookien 68 je 16 mm medzera s laminátovým dištančným rámikom, najčastejšie nerezovým. Priestor je vyplnený vzduchom, vákuom alebo plynom argónom. Hĺbka rámu, t.j. hrúbka okna je podľa názvu eurookna 68 milimetrov. Každé sklo má technické vlastnosti a za najdôležitejšie sa považujú:

Ug – koeficient prestupu tepla

Lt – prestup svetla

dB – zvukový útlm

     Čím je hodnota koeficientu prestupu tepla nižšia , tým je účinnosť okna vyššia a vy ušetríte na vykurovaní. Eurookná 68 sú vybavené izolačným dvojsklom s koeficientom prestupu tepla Ug =1.1W/m2k.

     Eurookno 68 má svoje výhody aj nevýhody. Pozitíva predstavujú dlhú životnosť eurookna 68, dvojité tesnenie, eurookno je vyrobené z kvalitného certifikovaného eurohranolu, je cenovo výhodný. Svoje zastúpenie majú hlavne pre miesta, ktoré nie sú trvalo obývané, a to pri rekonštrukcií rodinných domoch a pri výmene starých okien.

     Povrchovú úpravu eurookien netreba zanedbávať, a preto odporúčame používať hrubovrstvé, vodou riediteľné lazúry, ktoré zabezpečia ochranu nielen proti poveternostným podmienkam, ale aj škodcom či UV žiareniu.

 

EUROPROFIL 78

     Profil euro 78 je jedným z najpoužívanejších na Slovensku. Drevo eurookna 78 je zložené z štvorvrstvových lepených lamelových profilov s hrúbkou 78mm. Tento model okna má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti ako eurookno 68. Eurookná 78 sú vybavené izolačným dvojsklom alebo  trojsklom s laminátovým dištančným rámikom. Koeficient prestupu tepla je Ug= 0,7W/m2K. keďže je koeficient nižší ako pri eurookne 68, znamená to, že má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti. Eurookno 78 sa v súčasnosti považuje za bežný štandard.

     Povrchová úprava je dôležitá aj pri týchto oknách. Takisto ako pri eurooknách 68, aj pri týchto odporúčame používať hrubovrstvé, vodou riediteľné lazúry, ktoré zabezpečia ochranu nielen proti poveternostným podmienkam, ale aj škodcom či UV žiareniu. Výsledkom bude krásny estetický vzhľad a dlhšia životnosť okien.

 

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý profil zvoliť, navštívte naše stolárstvo a radi Vám poradíme. 

Zaujímavé rady a dôležité informácie

drevene okná cena

O všetko v domácnosti sa musíme starať. Výnimkou nie sú ani okná, na ktoré pôsobia nepriazne počasia. Nezáleží od akého výrobcu, za akú cenu sme si okná kúpili, všetky vyžadujú starostlivosť a ochranu.

Ak chceme, aby nám drevené okná slúžili čo najdlhšie, treba im venovať trochu času a starostlivosti. Slnko, vietor, dážď, chlad, teplo – to všetko nepriaznivo pôsobí na kvalitu rámov. Dôležité je, aby drevené časti okien boli udržiavané pravidelne a dôsledne…

čítať viac…

Aké sú rozdiely medzi drevenými a plastovými oknami?


Ak sa chystáte meniť okná, či staviate dom, určite sa vám naskytla otázka: Aké okná? Drevené, či plastové?

Drevo je klasický prírodný materiál, ktorý sa používa na výrobu okien od nepamäti. Má prirodzene krásny vzhľad. Plast je moderný materiál, ktorý v čase prvých domov (a okien) ešte nebol vymyslený. Neznamená to však, že je zlý. Môže si ho dovoliť väčší okruh ľudí, keďže je lacnejší oproti drevu…


čítať viac…

drevené okná na mieru