Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Ako si vybrať vhodnú podlahu?

     Vaše možnosti pri nákupe nových podláh sú obrovské. Podľa nasledujúcich 9 otázok si môžete vyvodiť a posúdiť ktorá podlaha je pre Váš interiér najvhodnejšia.

 

1. O akú miestnosť sa jedná a kto ju bude využívať?
     Dolné poschodia a suterény sú viac náchyslejšie na vlhkosť ako miestnosti na poschodí. Taktiež treba zvážiť že vstupné miestnosti ako vstupná hala alebo chodba, ktorých podlahy bývajú najnamáhanejšie.

 

2. Prírodné vplyvy?
     Drevo môže vo vlhkom prostredí nasať vlhkosť a deformovať sa. Preto sú v takýchto miestnostiach obklady alebo vinylové podlahy vhodnejším riešením. Navyše sa ľahko čistia a udržiavajú.

 

3. Akoé budete dekorovať a s čím budete kombinovať nové podlahy?
     Farby a vzory bývajú jedným z najdôležitejších atribútov pri výbere nových podláh. Bledšie podlahy dodávajú miestnosti pocit veľkosti ale prípadné nečistoty sú tu výraznejšie. Tmavé podlahy dodávajú pocit útulnosti no prach je na nich lepšie vidno. Neutrálne farby dajú vyniknúť farebnej výzdobe a dekoráciám.

 

4. Bude podlaha ladiť s podlahami v susedných a ostatných miestnostiach?
     Zvážte ako nová podlaha zapadne do celkového vzhľadu interiéru. Porovnajte ju s podlahami v miestnostiach kde rekonštrukciu zatiaľ neplánujete a predstavte si ako sa budete s potenciálnou kombináciou novej a starej podlahy citíť.

 

5. Je podlaha náročná na údržbu?
     V prípade ak si vyberiete podlahu náročnú na údržbu, musíte sa zmieriť s faktom, že sa o takúto podlahu budete musieť častejšie starať. Čistiť ju, ošetrovať ochrannými prípravkami alebo pri niektorých drevených podlahách podlahu raz za pár rokov prebrúsiť a natrieť.

 

6. Môže byť na podlahu niekto v domácnosti alergický?
     Podlahy s tvrdým povrchom sú odolnejšie proti roztočom a alergénom. Preto sú pre alergikov vhodnejšie ako napríklad koberce.

 

7. Chcete pod podlahu umiestniť podlahové kúrenie?
     Nie všetky podlahy sú vhodné pre podlahové kúrenie. Napríklad drevené podlahy prepustia menej tepla ako obklady alebo tenké vinyly. Táto téma je však oveľa zložitejšia, preto sa na konkrétnu podlahu a jej vhodnosť k podlahovému vykurovaniu opýtajte odborníka.

 

8. Je podlaha nenáročná na inštaláciu?
     Pri výbere podlahy a jej cene musíte zvážiť aj fakt, či si dokážete podlahu namontovať sami alebo bude jej nákup spojený s ďalšími nákladmi na montáž. Montáž niektorých druhov podláh býva náročná a spojená so špeciálnym náradím (niektoré druhy vinylov). Iné druhy podláh vyžadujú určité skúsenosti (obklady), ale potom sú tu aj podlahy ktoré dokáže namontovať aj neskúsený ale aspoň trocha technicky zručný muž (laminátové podlahy).

 

9. Je možné, lacnejšie alebo nanáročnejšie zrekonštruovať pôvodnú podlahu?
     Zvážili ste možnosť zrekonštruovania vašej pôvodnej podlahy? V prípade ak sa jedná o podlahu z tvrdej masívnej dreviny (dub alebo buk), je životnosť takéhoto dreva približne 200 rokov, takže v takýchto prípadoch by bolo obrovská škoda masívnu podlahu bez snahy o zrekonštruovanie vyhodiť.
Laminátové podlahy
Drevené podlahy
Vinylové podlahy
Interiérové dvere
Bezpečnostné dvere
Stolárstvo Sučanský

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799