Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Ako si vybrať interiérové dvere?

     Dvere sú jedným z najdôležitejších prvkov interiéru. Dotvárajú vzhľad a charakter miestností, preto je dôležité pri ich výbere postupovať rozumne a všetko si vopred dôkladne premyslieť. Dvere nie sú investíciou na 5 rokov, tak sme pre Vás pripravili zopár užitočných rád, ktorými Vám chceme pomôcť zorientovať sa pri výbere interiérových dverí.
Farba dverí:
     Vo všeobecnosti môžeme povedať, že sa farba dverí ladí buď s farbou podlahy alebo s farbou nábytku. Ak sa zvolí jedna z týchto dvoch možností, výsledný efekt a dojem z interiéru je veľmi pôsobivý.
Viacerí zákazníci prichádzajú s predstavou, že by interiérové dvere chceli v podobnej farbe ako majú okná. Táto situácia nastáva hlavne vtedy, keď ešte nemajú interiér zariadení a nevedia si predstaviť, ako budú miestnosti vyzerať s podlahami a s nábytkom. Farbu okien vo väčšine prípadov z vnútra nevnímate. Je to hlavne preto, že cez deň svetlo prenikajúce oknom neumožňuje ľudskému oku rozpoznať farbu a javí sa ako tmavá (ak sa samozrejme nejedná o biele okná). Preto je farba okien dôležitá najmä z exteriéru.
Dvere podľa charakteru interiéru:
Malé byty – Do malých bytov odporúčame najmä bledé dekory a materiály. Vďaka jemným bledým farbám Vám interiéry budú dodávať pocit väčšej priestrannosti a počas slnečných dní, sa bude slnko prenikajúce cez otvorené okná, odrážať od interiérových dverí a presvetlí tak celý interiér. Kdežto keby ste zvolili tmavé farby, svetlo by pohlcovali a priestor by tak opticky ešte zmenšovali.
Veľké byty a domy – Pri veľkých bytoch a domoch už nemusíte brať taký ohľad na bledé farebné dekory, ale zamerajte sa najmä na to, aby dvere ladili so zvyškom interiéru. Tu platí opäť zásada, že je najvhodnejšie zladiť dvere s podlahou alebo s nábytkom v miestnostiach.
Honosné domy – V tomto prípade platí, že ak do domu investujete veľa peňazí a vyberiete si tam napríklad drevené podlahy, bol by nezmysel skombinovať ich s laminátovými dverami. V tomto prípade je dobré zvoliť dyhované alebo celo-masívne interiérové dvere. Ak sú podlahy napríklad dubové a namorená konkrétnym moridlom, ktorého názov poznáte, dokážeme dvere namoriť tým istým moridlom.
     Naše stolárstvo vyrába všetky interiérové dvere na mieru. To znamená, že každý jeden otvor bezplatne zmeriame a dvere vyrobíme tak, aby sme využili celý potenciál priechodu. Nie sme obmedzovaný žiadnou poľskou ani talianskou normou, takže ak má otvor šírku napríklad 72 cm dvere vyrobíme presne k tomuto otvoru a aj so zárubňou bude čistý priechod 66 cm namiesto 60 cm, ktoré by ste museli akceptovať v prípade poľskej normy.
Výšku dverí dokážeme taktiež prispôsobiť otvoru, čiže ak je obmurovaný priestor vysoký 212 cm alebo 190 cm, nepredstavuje to pre nás žiadny problém.
     V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.
Stolárstvo – Sučanský

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799