Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Zaujímavé rady a informácie

Ako si vybrať interiérové dvere?

     Dvere sú jedným z najdôležitejších prvkov interiéru. Dotvárajú vzhľad a charakter miestností, preto je dôležité pri ich výbere postupovať rozumne a všetko si vopred dôkladne premyslieť. Dvere nie sú investíciou na 5 rokov, tak sme pre Vás pripravili zopár užitočných rád, ktorými Vám chceme pomôcť zorientovať sa pri výbere interiérových dverí.

Čítať ďalej…

Podrobné technické informácie o dverách.

     Plánujete kupovať nové dvere? A nemáte dostatok informácií na to, aby ste si ujasnili predstavu o tom, aké dvere a zárubne vlastne potrebujete?
     Najdôležitejšou určujúcou informáciou je, že či sú dvere pravé alebo ľavé. Pravé dvere majú závesy na pravej strane (pri pohľade zo strany, odkiaľ sú závesy vidno). Pri ľavých je to naopak.

Čítať ďalej…

Obklad pôvodných oceľových zárubní

     Pri rekonštrukciách starších bytov často vzniká problém s pôvodnými zalievanými oceľovými zárubňami. Ich demontáž je totiž v porovnaní so skladacími oceľovými zárubňami omnoho náročnejšia a pri ich vyrezávaní vznikne neporiadok v celom byte. Z tohto dôvodu sa veľa ľudí rozhodne pre obloženie týchto zárubní.

Čítať ďalej…

Protipožiarne dvere

     Úlohou protipožiarnych dverí je odolávať požiaru a zabraňovať mu v priechode do susedných priestorov a miestností.
     Každé certifikované protipožiarne dvere majú svoju kódovú identifikáciu (napr. EI-EW 30 SC D3), ktorá hovorí o ich kvalitatívnych vlastnostiach a dĺžke odolávania voči teplu a ohňu.

Čítať ďalej…

Porovnanie dyhovaných, laminátových, drevených a fóliovaných dverí

Najzákladnejším benefitom dyhovaných dverí je fakt, že dyha je drevo a človeku sa tento materiál prirodzene zdá v interiéry pocitovo najpohodlnejší. Dyha sa vyrába lúpaním, rezaním alebo krájaním najkvalitnejšej časti stromu na veľmi tenké pláty (aj tenšie ako 1 mm)…

Čítať viac…

Striekané interiérové dvere

Interiérové dvere striekame rýchlo schnúcimi farbami založenými na vodnej báze farebnými odtieňmi podľa vzorkovníka RAL. Farba sa strieka na drevotrieskovú dosku pokrytú Ground fóliou, ktorá tvorí pri tomto druhu povrchovej úpravy obal kostry interiérových dverí. Nanášajú sa dve vrstvy nástreku, ktoré sa medzi jednotlivými aplikáciami do hladka prebrusujú.

Čítať viac…

Druhy laminátov

     Laminát je umelý materiál. Esteticky vyzerá veľmi dobre a v interiéroch je to v súčasnosti jedným z najpoužívanejších materiálov. Štandardne sa používa ako povrchová úprava interiérových dverí, podláh, nábytku, skríň, stolov a políc.
     Lamináty sa dajú podľa svojich vlastnosti rozdeliť do viacerých kategórií:

Čítať viac…

drevene okná cena

Ako sa starať o drevené okná?

     O všetko v domácnosti sa musíme starať. Výnimkou nie sú ani okná, na ktoré pôsobia nepriazne počasia. Nezáleží od akého výrobcu, za akú cenu sme si okná kúpili, všetky vyžadujú starostlivosť a ochranu.
     Ak chceme, aby nám drevené okná slúžili čo najdlhšie, treba im venovať trochu času a starostlivosti. Slnko, vietor, dážď, chlad, teplo – to všetko nepriaznivo pôsobí na kvalitu rámov.

Čítať viac…

drevené okná na mieru

Aké sú rozdiely medzi drevenými a plastovými oknami?

     Ak sa chystáte meniť okná, či staviate dom, určite sa vám naskytla otázka: Aké okná? Drevené, či plastové?
     Drevo je klasický prírodný materiál, ktorý sa používa na výrobu okien od nepamäti. Má prirodzene krásny vzhľad. Plast je moderný materiál, ktorý v čase prvých domov (a okien) ešte nebol vymyslený.

Čítať viac…

Kategórie dverí

Interiérové dvere
kategória:
NAJPREDÁVANEJŠIE
Interiérové dvere
kategória:
VANESA
Interiérové dvere
kategória:
KRISTÍNA
Interiérové dvere
kategória:
RENATA
Interiérové dvere
kategória:
PETRA
Interiérové dvere
kategória:
ORNELA
Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave, Žiline alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799