Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Koloniálny štýl

Samotný názov štýlu prezrádza niektoré hlavné znaky typické práve pre tento štýl, ktorý je najmä spojený s obdobím kolonizácie európskych veľmocí, napr. Anglicko, Holandsko, Španielsko… Počiatky koloniálneho štýlu sa spájajú s prenikaním koloniálnych prvkov do európskeho bývania, ale aj napriek tomu interiér bol väčšinou európsky. Neskôr vplyvy z oblasti amerických kolónií sa začali vyrovnávať tým európskym a postupne za pomoci ornamentov, exotických prvkov z Ázie a Orientu úplne prevládli.

 

.
Tento štýl je zaručene jedinečný, ale zároveň útulný a zdomácnený. Pôsobí veľmi príjemne a naplní váš domov množstvom spomienok a nostalgie. Pre svoju farebnosť sa často prirovnáva k elegantnému pánskemu štýlu. Práve elegancia podčiarkuje množstvo detailov, veľmi často v zlatej farbe. Detaily v zlatom, či v inom kovovom prevedení slúžia vyslovene na dotvorenie výsledného efektu, ale v žiadnom prípade nemajú byť tým prvým, čo si všimnete. Použitie textílie je veľmi obľúbené, najmä prírodná bavlna či ľan. Koloniálny štýl a svetlo proste idú k sebe, preto zabudnite na ťažké závesy a rolety, ale zvoľte radšej ľahké a vzdušné záclony, ktoré nebudú brániť prenikaniu prirodzeného svetla. Nezabudnite do domácnosti priniesť zeleň, čím exotickejšia, tým lepšia. Rastliny koloniálneho štýlu sú umiestnené vo veľkých črepníkov, ktoré sú často zdobené ornamentom.

 

Koloniálny štýl do nás vdýchne  starodávne, no zároveň aj moderné prvky.

 

Shaking Quakers
Náboženská spoločnosť Šejkrov – puritánska odnož „kvakerov“, žijúcich od polovice 18. storočia v USA, jedna z najznámejších a najuznávanejších „dizajnérskych“ kolónií dodnes.
Forma nábytku a úžitkovosť ich predmetov sledovala náboženské zásady.
Za zakladateľku puritánov sa považuje Angličanka A.Lee, keď v roku 1774 so skupinou prívržencov utiekli z Anglicka do USA pred náboženským utláčaním. Pravidlá ich spoločenstva boli založené na zrovnoprávňovaní mužov a žien, vzdaní sa svojho majetku a považovať ho za majetok všetkých v spoločenstve, dodržiavaní prísneho poriadku a žiť v maximálnej skromnosti.
KRÁSA SPOČÍVA V ÚČELNOSTI ( o 100 rokov neskôr sa rozvinul funkcionalizmus podľa Sullivanovho hesla „Form follows function“)

 

  Hlavné zásady:
– V pravidelnosti je krása
– V harmónií spočíva krása
– Poriadok je pôvodom krásy
– Krása spočíva v účelnosti

 

 

Typické znaky koloniálneho štýlu
– vyznačuje sa použitím veľkého množstva dreva v interiéri
– drevo s výraznou štruktúrou sa nemusí nachádzať iba na podlahe ale napríklad ako obklad stien či dokonca stropu
– z farieb dominujú tmavé zemité farby ( hnedá, terakotová, khaki, šedá) ale aj žiarivejšia žltá alebo olivová
– podlahu zdobia rohožky, kože zvierat alebo tkané koberce
– textílie prevládajú z prírodných materiálov, ktoré sú oživené o exotické ornamenty
– nezabudnite na kvety! Práve tie najexotickejšie vám vyčarujú tu pravú atmosféru
– použitie mohutného výrazného nábytku skombinovaného s  mobiliármi z prírodných ľahkých materiáloch ako bambus, juta či ratan

 

  

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799