Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Rozdiely medzi drevenou a laminátovou podlahou

     Ak sa pri výbere podláh rozhodujete medzi laminátovou a drevenou podlahou a chceli by ste si porovnať ich výhody a nevýhody, tento článok by vám mohol pomôcť. Oba typy podláh sú vhodné do miestností s vysokou frekvenciou aktívneho používania a obe tiež vyzerajú veľmi dobre. Obzvlášť v súčastnosti, keď je technológia výroby laminátových podláh na tak vysokej úrovni, že 3D efekt povrchu laminátu vizuálne pôsobí takmer 100 percentne ako skutočné drevo.

 

Takže v čom sú si tieto podlahy rozdielne?

 

     Drevená podlaha je skutočný prírodný materiál, ktorému sa v dome z dlhodobého hľadiska nič nevyrovná. Nikdy nestratí na honosnosti či štýlovosti. A taktiež nikdy nevyjde z módy. Farebné možnosti drevených podláh sú prakticky neobmedzené. Je ich možné namoriť do rôznych odtieňov, lakovať, olejovať, voskovať a podobne. Tieto podlahy sú veľmi pohodlné, teplé a na dotyk mäkké. Dajú sa po dlhoročnom opotrebovaní prebrúsiť a nadobudnú tak opäť svieži vzhľad.
     Ich nedostatkom je predovšetkým nevhodnosť do vlhkých priestorov a vo všeobecnosti vyššia cena, ktorú však drevené podlahy dokážu kompenzovať svojou dlhodobou životnosťou.

 

     Laminátové podlahy si prešli dlhou cestou technologických inovácií a okrem najlacnejších a veľmi jednoducho vyzerajúcich kvalitatívnych kategórií existuje aj mnoho kvalitných laminátov, ktoré sú takmer na nerozoznanie od drevených podláh. Dokonca v súčastnosti zopár výrobcov ponúka vodeodolné laminátové podlahy vhodné aj do kúpeľní a veľmi vlhkých miestností.

 

     Je veľmi zjednodušujúce všeobecne porovnávať laminátové podlahy s drevenými, na koľko pri laminátoch dnes existuje tak veľký počet rôznych kvalitatívnych kategórií, že pri niektorých dokáže laminát drevenú podlahu prevýšiť nie len v kvalite ale častokrát aj mnohonásobne v cene.

 

Laminátové podlahy
Drevené podlahy
Vinylové podlahy
Interiérové dvere
Bezpečnostné dvere
Stolárstvo Sučanský

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799