Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Minimalistický štýl

Minimalismus v dnešnej dobe nemôžeme chápať ako štýl ktorý ovplyvňuje iba vizuálnu stránku, ale predovšetkým ako životný štýl. Tento štýl je reakcia na prebytočný konzum, a vedie k zjednodušeniu (minimalizovaniu) života, v ktorom uprednostňujeme kvalitu pred kvantitou. Presne taký je aj minimalistický interiér. Vyznačuje sa čistými líniami, neutrálnymi farbami (biela, šedá, čierna) kvalitnými materiálmi. Často sa stretávame s použitím pohľadového betónu, skla, dreva vo veľkorysých priestoroch. Tvorba sa zameriava na stratu obsahu a sústredí sa na geometrickú formu. Hlavnou výhodou minimalismu je pocit slobody ktorá nám dáva priestor.

 

 

Ak si myslíte že minimalistický štýl je chladný a nepohodlný tak sa mýlite! Niektoré akcenty umiestnené v interiéry zmenia váš pohľad. Príjemné čisté textúry stien a podlahy, hra svetla vyvážia pocit chladu a naplnia priestor teplom a dobrou harmóniu.

„Dielo nemusí nevyhnutne obsahovať veľa vecí, na ktoré sa možno pozerať, porovnávať ich a jednu po druhej analyzovať. Zaujímavá je vec ako celok, jej celková kvalita…. Tvar, obraz, farba a povrch tvoria celok, nie sú oddelené ani rozptýlené. Neexistujú žiadne neutrálne a nevýrazné oblasti alebo časti, žiadne prepojenia ani prechodné oblasti.“

 

Zrod minimalizmu

Minimalizmus ako štýl sa začína objavovať 50.rokoch 20.storočia ako reakcia na abstraktný expresionizmus. Herbert  Spencer pomenoval tento štýl „minimax“, čo znamenalo dosahovať maximálne účinky minimálnymi prostriedkami. V minulosti sa minimalizmus prejavil najme pri návrhoch bytoch, ktoré na minimálnej ploche poskytovali maximálnu obývateľnosť. Minimalizmus nemal ako umelecké hnutie svoj manifest a, umelci ktorý sa k tomuto smeru prikláňali pracovali nezávisle.

 

 

Predstavitelia

Tado Ando – japonský architekt. Jeden z najvýznamnejších svetových architektov. Jeho tvorba je charakteristická prísnou  geometrickou kompozíciou, odkrývaním betónových stieň vo svojej

prirodzenej kráse a včlenenie prírody do architekúry.

 

 

 

 

 

 

Kľúčové dielo

  

Solomon R. Guggenheim Museum, New York

 

Farebnosť

 

Neutrálna farebnosť biela, šedá, čierna a jej príbuzné odtiene by mali prevládať v minimalistickom interiéri. Ďalšími farebnými prvkami by mali byť samotné materiály, ktorým je priznaná ich prirodzená farebnosť a štruktúra. Nesmieme

zabudnúť aj na farbu samotných rastlín ktoré povedšinou ako jediné tvoria  zastupujú dekorácie. Ak chceme dosiahnuť v tomto štýle jeho jedinečnosť  nesmieme zabudnúť na kvalitné osvetlenie, či už umelé alebo prírodné. Skryté úložné plochy, hladné čistý plochy a absencia dekorácií.

 

 

 

Typické znaky minimalizmu:

  • čisté línie, nadčasovosť
  • Vzdušný, otvorený a priehľadný priestor
  • Jednoduchý dizajn zariadenia a použitie jednoduchých väčšinou geometrických tvarov
  • Prirodzené osvetlenie
  • V miestnosti dominujúci jeden kus nábytku (nemusí dominovať svojou farebnosťou ale skor tvarom )
  • Použitie neutrálnych farieb najviac odborúčaná biela farba by mala prevahovať.
  • Sebestačný interiér

 

  

Minimalistické umenie bolo pre mnohých kritikov najabstraktnejším umením, dokonca bolo vnímané za hrozivo agresívne a mužský

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799