Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Porovnanie laminátových podláh s ostatnými podlahovými krytinami

     Ak sa rozhodujete do ktorej miestnosti by ste radi položili laminátovú podlahu, tieto rady Vám určite pomôžu. Laminátová podlaha totiž nie je vhodná do každej miestnosti a preto pred jej kúpou berte na zreteľ jej výhody a nevýhody.

 

Výhody a nevýhody laminátových podláh.
     Najvýznamnejšie výhody laminátových podláh sú bez pochyby cenová dostupnosť, jednoduchá inštalácia a nenáročná údržba. Laminátová podlaha patrí k lacnejším v prvom rade preto, že je vyrábaná zo syntetických homogenizovaných priemyselných materiálov. Vďaka zaklikávaciemu systému je jednoduché ju nainštalovať a to aj bez lepidla či klincov. A nakoniec laminátová podlaha sa jednoducho udržiava a čistí vďaka tvrdej a hladkej nášľapnej ploche, ktorá pokrýva povrch podlahy.
     Prečo teda nepoužiť Laminátovú podlahu v celom dome alebo byte? Na túto otázku existuje zopár argumentov: Ak pri niektorých miestnostiach porovnáte laminát s inými druhmi podlahových krytín zistíte, že môžu byť aj vhodnejšie alternatívy. Laminátová podlaha je zlatá stredná a cenovo dostupná cesta ale v niektorých miestnostiach ju koberec, dlažba alebo pohodlnejší vinyl dokážu efektívnejšie nahradiť.

 

Laminátové verzus drevené podlahy
     Najväčšie rozdiely medzi laminátovou a drevenou podlahou sú najmä cena a štýl. Laminátové podlahy sami o sebe vyzerajú veľmi dobre, najmä ak sa jedná o vyššie kvalitatívne triedy s 3D efektom, ale v porovnaní s prírodným drevom bude hrať laminát vždy len druhé husle. Napríklad taká spálňa prípadne jedáleň vyzerajú s drevenou podlahou v mnohých domoch oveľa štýlovejšie a honosnejšie. Laminátové a vinylové podlahy na druhej strane vyniknú svojou praktickosťou napríklad v detských izbách, obývačkách, kuchyniach či iných viacej namáhaných a používaných miestnostiach.
     Tiež treba mať na pamäti, že masívne drevo môže vplyvom vlhkosti a silného priameho slnečného žiarenia pracovať, takže ak je podlaha v miestnosti vystavená takýmto podmienkam, drevená podlaha nie je najvhodnejšou voľbou. Ak sa Vám jedna predovšetkým o praktickosť, tak je treba uznať, že laminát a vinyl sú vo väčšine prípadov efektívnejšou voľbou, ale naturálnemu drevenému dotyku prírody sa nedokážu vyrovnať.

 

Laminátová verzus vinylová podlaha
     Laminátová podlaha dokáže presvedčivo imitovať drahšie materiály ako sú drevo alebo kameň a má tiež dlhú životnosť. Takže prečo by ste mali uprednostniť vinylovú podlahu pred laminátovou?
     Medzi najvýznamnejšie výhody vinylových podláh patrí to, že sú pohodlnejšie a vodeodolné. Laminátová podlaha sa pri stojacej vode môže, tak ako aj drevená podlaha, veľmi ľahko trvalo poškodiť. Takže laminátová podlaha je vhodná do kuchyne ak nepatríte k neporiadnym kuchárom alebo ak po sebe dokážete neporiadok okamžite upratať.

 

Laminátové podlahy
Drevené podlahy
Vinylové podlahy

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799