Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Eklektický štýl

Eklektizmus sa dá skôr chápať ako kombinácia viac štýlov do jedného celku bez stanovených pravidiel. Najviac sa hodí pre kreatívnych nebojácnych ľudí, ktorí radi experimentujú. Každý je jedinečný, originálny a neopakujúci sa. Eklektický štýl určite patrí medzi tie najťažšie štýly v zariaďovaní interiéru. Pri tvorbe sa spravidla kombinujú starožitné kúsky s moderným dizajnom. Kryštálové lustre, honosné rámy či historizujúce textílie s kombináciou s abstraktným umením futuristickým nábytkom vytvoria tú neopakovateľnú atmosféru tohto štýlu. Celková idea eklektického štýlu je podčiarknutá neustálim kontrastom. Veľmi obľúbeným spôsobom je zmena farby historického nábytku na netradičné žiarivé odtiene, ktoré reprezentujú skôr súčastnú dobu, ako dobu vzniku daného historického nábytku a tým dávajú do popredia kontrast nového so starým.

 

 

Pri tomto štýle nejde o náhodný výber nábytku a doplnkov, ale o premyslenú skladačku, výsledkom ktorej je kompaktný interiér, ktorý reprezentuje osobu pre ktorú bol interiér určený. Farebnosť a vzory môžu  rôznorodé prvky dobre zjednotiť. Veľa interiérov v tomto štýle sú diela skúsených dizajnérov, ktorí  navrhujú svoje vlastné bývanie s ľahkosťou a nadhľadom. Zariadiť  eklektický štýl sa môže zdať jednoduché, ale opak je pravdou.

Eklektickébývanie  je len pre odvážnych, a práve preto by ste sa nemali zľaknúť náročnosti tohto štýlu. Treba mať zo sebou len dávku sebavedomia, citu a odhodlanie skombinovať aj  neskombinovateľné . Ale pozor cesta k dokonalému štýlu býva dlhšia ako u ostatných štýloch. Treba sa pripraviť na neustále hľadanie tých správnych vecí ktoré perfektne zapadnú a začlenia sa medzi rôznorodý celok. Pri eklektickom dizajne treba pamätať že hranica medzi dokonalosťou a gýčom je veľmi tenká.

 

 

Eklektický dizajn zaručene pri prvej návšteve spôsobí tak zvaný „wow“ efekt.  Preto ho uprednostňujú extravagantné osoby či módny návrhári, filmové hviezdy alebo dizajnéri.

 

 

Práve cit pre kombinovanie vecí z rôznych štýlov, farieb, textúr i tvarov je v tomto štýle kľúčový. Farebnosť v eklektickom štýle sa nedá definovať, ale aj pri výbere správnej farebnosti  sa inšpirujte striedmo kontrastom, rôznorodosťou či dokonca vtipom.

 

Štýl v štýle:  moderná neoeklektika,

našla svoje miesto ako menšinový štýl ktorý vytrháva charakteristické znaky určitého štýlu a umiestňuje ich do vlastného prostredia s moderným nádychom. Vytvára historizujúce nábytky, ale v novom poňatí často aj použitím netradičných materiáloch ako napríklad farebné plastové „kryštálové“ lustre.  S obľubou mieša protikladné štýly dizajnu. Podstata navrhovania neoeklektického priestoru je rôznorodosť. Treba dodržať optimálnu rovnováhu inak je povolené všetko.

Základom je aj tu predovšetkým dobrý vkus a cit pre kombináciu kontrastných komponentov. Podstatná je odvážnosť kombinovať k sebe sa nehodiace prvky. Neoeklektický interiér má by mnohofarebný, nezvyčajný nápadný a nebojácny.  Je to takzvaný manifest proti nude či priemernosti.

Prelínanie starého s novým:

 

      

 

Typické prvky eklektického štýlu

  • využívanie protikladov a kontrastu
  • skombinovanie  neskombinovateľné
  • výrazná nečakaná farebnosť
  • interiér odzrkadľujúci osobnosť
  • hravosť

Pravidlá si určuje a vyberá každý sám. Eklektický štýl nemá vyzerať chaoticky, ale má reprezentovať osobu ktorá v ňom žije. Má vzbudzovať dojem jedinečnosti a sebavedomia.

 

         

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799