Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Druhy podláh

     Aké sú základné rozdiely medzi jednotlivými druhmi podláh? Pripravili sme pre Vás zoznam rôznych druhov podlahových krytín, ktoré sa v súčastnosti na Slovensku ponúkajú. Vďaka tomuto článku si môžete vytvoriť prehľad o jednotlivých druhoch podláh a taktiež veríme, že Vám pomôže uľahčiť výber a rozhodovanie.
Koberec
     Koberec natiahnutý v miestnosti od steny po stenu síce v súčastnosti stráca na popularite, ale sú miestnosti kde sa vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam a aj navzdory svojim nedokonalostiam úžasne hodí. Výhodou koberca je že je pocitovo teplý. Nevýhodami sú náchylnosť na poškodenie, obliatie a s tým spojené zložité čistenie. Taktiež môže zachytávať prach, zápach a nečistoty, čo môže alergikom spôsobovať problémy. Využíva sa najmä v spálniach a detských izbách.
Dlažba
     Ďalšou z podlahových možností je dlažba. Dlaždice sa v súčastnosti vyrábajú v obrovskej rozmanitosti vzorov, štýlov a variácií. Dlažba nie je dobrý izolátor tepla ale napríklad k podlahovému kúreniu sa výborne hodí. Jej inštalácia je pomerne náročná a vyžaduje si určitú prax a manuálnu zručnosť. Využíva sa najmä v miestnostiach s vyššou vlhkosťou – kúpeľne, toalety, komory a taktiež v miestnostiach náročných na čistenie – kuchyne.
Laminátové podlahy
     Laminátové podlahy svojou rozmanitosťou môžu napodobniť mramorové, keramické alebo najčastejšie drevené podlahy. Ich cena býva zväčša najprijateľnejšia, čo sa týka samotnej podlahy ale aj s ňou spojenej montáže. Ich inštalácia je rýchla a relatívne jednoduchá. Laminátové podlahy sú najobľúbenejším podlahovým riešením a detailne informácie o nich si môžete prečítať po rozkliknutí tohto linku: LAMINÁTOVÉ PODLAHY
Drevené podlahy
     Drevené podlahy uprednostňujú mnohí ľudia hlavne z dôvodu že vyzerajú krásne, sú pohodlné a nestrácajú na hodnote. Drevená podlaha je niečo ako investícia v prípade ak plánujete rekonštruovaný byt alebo dom v budúcnosti predať, pretože jeho cenu pri predaji jedine zvýšia. Pocit prírodného dreva na človeka pôsobí upokojujúco a variácie týchto podlahových krytín taktiež nepoznajú hranice. Od klasických rustikálnych vzorov s výraznou štruktúrou dreva až po moderné úpravy. Nevýhodou pri drevených podlahách môže byť na prvý pohľad vyššia cena, ale tá je z dlhodobého hľadiska absolútne zanedbateľná. Tieto podlahy sa dajú zrekonštruovať a ich životnosť tak predĺžiť. Podrobné informácie o drevených podlahách získate po rozkliknutí tohto linku:DREVENÉ PODLAHY
Mramorové podlahy
     Mramorová podlaha patrí k najprestížnejším podlahovým variantom. Ich vzhľad je dychberúci a zaujímavosťou je že dokážu nasať vodu. Nejedná sa však o žiadnu nedokonalosť – skôr naopak. Mramor ako materiál je pri narezaní na tenké platy priesvitný a prepúšťa svetlo. Preto sa často používa na obloženie barových pultov nie len v reštauráciách. Majte však na pamäti že mramor je mäkký kameň a je náchylný k poškriabaniu, prasklinám a ďalším poškodeniam. Čiže pri jeho výbere je odporúčané nakúpiť približne o 10% viac mramorových dosiek kvôli prípadnej nutnosti výmeny poškodených dielov.
Vinylové podlahy
     Vinylové podlahy majú veľa nepopierateľných výhod – sú vzorovo a štýlovo neobmedzené, pretože dokážu napodobniť drevené podlahy, keramickú dlažbu alebo kameň, sú tiché, odolné proti vode a cenovo dostupné. Podrobné informácie o vinylových podlahách získate po rozkliknutí tohto linku: VINYLOVÉ PODLAHY
Interiérové dvere
Bezpečnostné dvere
Stolárstvo Sučanský

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799