Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Etno štýly

Exotické štýly zariaďovania domovov, ktoré v sebe ukrývajú dekorovaný nábytok a dekorácie donesené z iných kontinentov. V našom okolí ide väčšinou o interiéry inšpirované našimi cestami po exotických miestach. Etnoštýly sa radia do menších skupín podľa zeme či kontinentu, na ktoré poukazujú.

 

   

 

Orientálny štýl

 

Orient široký pojem pre arabské krajiny, Čínu, Japonsko, Indiu či Indonéziu, pričom každá z týchto lokalít ma svoje charakteristické znaky. Najväčšiu dominanciu má však orientálny štýl inšpirovaný arabský svet. Ten sa vyznačuje výraznou ornamentikou. Bohato vyšívané tkaniny, veľké množstvo vankúšov a taburetov. Materiálovo sa v tomto štýle mieša veľké množstvo druhov. Veľké zastúpenie tu má textil či ťažké nástenné gobelíny alebo naopak ľahké až priehľadné saténové závesy, baldachými. Nemôžeme zabudnúť na farebné sklo či prostredníctvom vitráže až cez dekorácie, svietniky… Nábytok býva z pravidla drevených tmavších farieb zdobený vkladaným rôznych materiálov. Orientálny štýl je spätý s prírodou, preto v miestnosti dominujú veľké okná,  ktoré umožňujú prenikanie prírody dnu.

 

   

 

Štýl Mexika a Južnej Ameriky

 

Južná Amerika žiari sýtymi farbami a teplým slnkom, práve taký by mal byť interiér v tomto štýle.  Farebnosť ako terakota, zelená, modrá, horčicová, červená a žltá, čo predstavuje slnko  sú vhodné farby tohto štýlu. Vzory tento krát nesmú chýbať ani na podlahe. Práve tam môže upútať vzorovaná dlažba alebo bohato zdobené tkané koberce, ktoré sú jedným t typických predstaviteľov Etno štýlu.  Vzory sú od geometrických útvarov cez pruhy až po kvetinové motívy.  Aby ste docielili ten najlepší efekt tohto štýlu, nezabudnite na keramické mozaiky, ktoré môžete vy skladať zo zbytkov rôznych starých kachličiek.  Drevený nábytok je kombinovaný s kovovou výzdobou a s kovovými mohutnými pántami.  Doplnky kombinujete s farebným sklom, kovovými dekoráciami a nezabudnite na sviečky.

 

   

 

Štýl Juhovýchodnej Ázie

 

Ide o veľmi obľúbený štýl u nás práve pre rozšírený dovoz nábytku a doplnkov z oblasti Indonézie do Európy.   Na nábytok sa využíva exotické drevo, masív a vo veľa prípadoch iba s hrubým opracovaním, ale nájdeme aj uhladené vyrezávané mobiliáre. Farebnosť je zemitá s kombináciou bielej, aby interiér nepôsobil chladno, ale naopak príjemne teplo presvetlený, k tomu napomáhajú veľké okná.  Po materiálovej stránke sa využíva kameň, bambus, mohutné zrkadlá s výraznými rámami. Sedací nábytok býva vypletaný z ratanu alebo z iných prírodných materiáloch.

 

 

   

 

Africky alebo Safari štýl

 

Štýl čierneho kontinentu asi najlepšie predstavuje farebná pestrosť, a to úplne v celom  interiéry. Farebné rohože, textílie, ale aj nástenných maľbách. Sýte zemité farebné farby na stenách, zvieracie trofeje a kože ako náhrada kobercov. Doplnky v podobe sošiek domorodcov, pletených košov k uskladneniu predmetov, to sú typické znaky, s  ktorými vy skladáte perfektní šafári štýl. Mahagónové drevo, eben alebo teak po týchto druhoch dreva treba siahnuť pre ten najlepší výsledok. Nezabudnite na nízke sedenie a, že v Afrike sa nábytok príliš nevyužíva na odkladanie vecí. V interiéry by mali prevládať slnečné lúče a veľké množstvo zelene v akejkoľvek podobe.

 

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799