Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Loft štýl

Preklad slova LOFT z angličtiny znamená podkrovie alebo povalu, preto tento štýl v sebe neskrýva  prvky typické pre neobývané, opustené stavby. Či už vysoké stropy, otvorené priestranné miestnosti, plno odokrytých nedokonalostí, ako sú vytŕčajúce stavené konštrukcie alebo káble. Práve tieto „nedokonalosti“ navedú tú pravú loftovú útulnosť. Ak ste nadšencami originálneho a jedinečného vzhľadu tak tento štýl je pre Vás ako stvorený. Najtypickejšie priestory pre tento štýl bývania vznikajú prestavbou či nadstavbou rôznych nevyužitých, najčastejšie priemyselných, budov, skladov…

 

 

Otvorené priestory jednoznačne nesmú chýbať. Ide o najzákladnejšiu črtu loft dizajnu. Presvetlené vzdušné priestory s veľkými kovovými  oknami zvyšujú atraktivitu celého priestoru. Zároveň platí čím vyššie stropy tým lepšie.

 

Základné materiály

 

Pri tomto dizajne sa nesmiete vyhnúť tehle, drevu, betónu, oceli či sklu. Tieto materiály sa vo veľkom množstve využívajú vo svojom neopracovanom stave ako neomietnutá tehla, drevo s patinou alebo ošúchané veľa krát aj hrdzavé kovy. Výber a kombinácia materiálov zabezpečuje, aby sa z veľkých priestorov nestali chladné tmavé „kúty, ale, aby pôsobili teplým a zároveň drsným dojmom.  Nábytok sa môže zvoliť tak ako moderný, zároveň  nahrubo opracovaný masívny nábytok. Vhodná je aj kombinácia staršieho inventára doplnená o dizajnové kúsky, ktoré môžu priniesť do celého interiéru farebný šperk.

 

 

Zrodenie loft dizajnu

 

Priemyselné veľké podniky, ktoré vznikali a sídlili v centrách sa postupne začínajú rozrastať a presúvať svoje fabriky na okrajové časti miest. V centrách tak ostávalo množstvo prázdnych priemyselných budov.  Tieto opustené budovy, ako prvý začali využívať umelci, ktorí si ich postupne začali prerábať na svoje ateliéry, po čase komfortné byty z dôvodu nízkemu nájmu a veľkej priestrannosti.  Prvé fabriky, ktoré boli premenené na bývanie nájdeme mestách ako New York, Paríž či Londýn.

 

     

 

Doplnky

 

Aj, keď je loft dizajn prezentovaný ako priestranný vzdušný  štýl, neznamená to, že v tomto štýle je absencia  dekorácií.  Veľa krát práve doplnky pútajú svoju pozornosť  veľkosťou, nápadiťostou, ba dokonca až svojou dotieravosťou.

Dobrou možnosťou, ako oživiť interiér je použitie veľkoformátových obrazov.   Pôsobivo vyniknú maľby na plátno alebo rôzne vyradené reklamné pútače. Maľby by mali byť predovšetkým abstraktne a nemusíme sa báť aj toho, že farby nebudú úplne ladiť s interiérom.  Kvety, rastliny by nemali chýbať v žiadnom interiéry, a to nie je výnimkou ani štýl Loft. Pri nich sa môžete vyhrať s výberom črepníkov, ktoré môžu byť vytvorené z vyradených predmetov alebo naopak uletieť si na bláznivom vzore, ktorý sa na prvý pohľad nemusí vôbec stotožniť so zvyškom interiér.

 

     

 

Loft nie je obyčajné bývanie ide vlastne o architektúru premietnutú do bývania, a preto sa považuje bývanie v lofte za jedno z najlepších spôsobov bývania.

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799