Stolárstvo Sučanský sa venuje výrobe a montáži interiérových dverízárubní, vchodových dverí, drevených okien, schodísk a mnohých ďalších stolárskych výrobkov.
032/7787301 stolarstvo.sucansky@gmail.com
interiérové dvere na mieru stolárstvo Sučanský

Rustikálny vidiecky štýl

Tento štýl láka svojich nadšencov na spojenie prírody, prírodných materiálov a dôraz na remeselnú prácu. Rustikálny štýl je spájaný veľmi často s romantickou atmosférou. V našej krajine bohatej  na vidiecke tradície sa určite máme čím inšpirovať. Slováci sú typickou svojou láskou k folklór, chatárstvu, a tak má tento štýl v našich končinách veľké zastúpenie. Je využívaný na vidiecke chalupy, ale často sa v rôznych podobách začína udomácňovať aj v mestských domoch alebo dokonca v bytoch.

 

 

Charakteristickými črtami je použitie masívneho dreva na nábytku a výrazného nábytkového mobiliarú, ako sú drevené lavice, kredence, príborníky a truhlice. Práve truhlice sú pre naše územie pripomienkové časti nábytku, ktoré môžeme s čistým svedomím nazývať „matkou nábytku. Truhlice sú predchodkyne väčšiny dnešného moderného nábytku. Či sú to  dnešné skrine, ktoré vznikli spojením dvoch na sebe postavených truhlíc alebo bielizník, ktorý si vo väčšine svoj truhlicovytý tvar ponechal. Nesmie chýbať ani veľký drevený stôl.

 

Materiály v rustikálnom štýle

 

Pri výbere materiálov sa skúste zamerať na lokálne zdroje. Či je to staršia tehla, ktorú ste nespotrebovali pri rekonštrukcií alebo je to prírodný kameň z neďalekého kameňolomu. U všetkých materiáloch dbajte na to, aby si zachovali svoj prírodný charakter.

Podlahy sú drevené alebo pokryte dlažbou farby terakoty, ktorá je vo veľa prípadoch doplnená malými mozaikami.

Stropu sa necháva jeho charakteristický masívny vzhľad a nechávajú sa odokryte a priznané všetky drevené trámy.

 

 

Dekorácie

 

Práve veci dennej potreby sú v tomto štýle najlepšie dekorácie. Rôzne nádoby (džbány, košíky, karafy, taniere...) Hospodárske nástroje, vystavené sušené plody (vence z lúčnych kvetov, cesnak, cibuľa obilné klasy) Okná sú dekorované z pravidla krátkymi záclonkami a závesy napr. z plátna sú zdobené drobnými vzormi, ako sú lúčne kvety, pásiky…

Čo sa týka osvetlenia, tu sa využívajú lampy s kovovým kovaním zdobenými tienidlami, pri ktorých sa veľa krát uplatňuje kreativita užívateľa, ktorý tieto tienidlá vyhotovuje z prírodných materiálov, napnutej kože… Pri vytváraní takýchto dekorácií treba predovšetkým dbať na bezpečnosť a používať materiály, ktoré sú bezpečné a nie sú náchylné na podpálenie.

 

   

 

Zdroj tepla je neodmysliteľnou súčasťou vidieka. A jedine krby, kachle alebo piecky vám zaručujú neopakovateľnú romantickú atmosféru pravého vidieka.

 

Vidiecky – rustikálny štýl má svoje kúzlo a vo svojej jednoduchej podobe pôsobí vkusne. Súčasne témy a trend uchyľovať sa na vidiek znásobuje, čo raz viac rozprávanie o ekoštýlu. Práve tento, ako štýl ide v roka v ruke s vidieckym. Tradície našich predkov inšpirujú súčasné generácie svojím spojením s prírodou. Myšlienky udržateľnosti, šetrenie či chránenie si toho najcennejšieho  prírody. Využívanie a oprava starších vecí a následne ich využívanie môže spríjemniť vaše bývanie a oživí, uchová vaše spomienky, ktoré sú spájané práve s nostalgickými predmetmi, ktorým opravou znovu vdýchnete nový život.

 

   

 

Eko štýl nemusí byť iba o oprave vecí. Práve tento „pod štýl“ môže zmeniť vaše celkové zmýšľanie a tým veľkou mierov zmení aj vaše bývanie. Či to bude uvedomovanie si produkcie veľkého množstva odpadu alebo určenia si priorít pri kupovaní veľkého počtu doplnkov. Eko štýl je a vždy bude otvorený veciam, ktoré sú ručne vyrobené. Tieto veci sú neodmysliteľnou súčasťou eko interiéru.

 

 

 

 

Základné pravidlá Vidieckeho- rustikálneho dizajnu

  • Inšpirácia v tradíciách našich predkov
  • Použitie masívneho nábytku
  • Materiály pochádzajúce z lokálnych zdrojov
  • Priznané stropné trámy
  • Dekorácie sú predmety dennej potreby
  • Zdroj tepla – krby, pece, kachle
  • Myslenie šetrné k životnému prostrediu

 

Kategórie dverí

Interiérové dvere vizualizácia
j

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať alebo navštíviť v niektorej z našich prevádzok v Čachticiach, Bratislave alebo Trnave.
g

Adresy

Výroba: ČACHTICE 1025
Predajňa: BRATISLAVA
Rača, Cyprichova 4
Vzorková miestnosť:
TRNAVA, Jerichova 288
ŽILINA, Pivovarská 1068
r

E-mail

stolarstvo.sucansky@gmail.com
e

Telefón

ČACHTICE: 032/7787 301
0903 231 742, 0911 491 621
BRATISLAVA: 0904 901 799
TRNAVA: 0904 901 799
ŽILINA: 0904 901 799